گزارش جشن سومین سالگرد تاسیس انجمن ادبی بخوان با ما

سلام! کاربر مهمان

گزارش جشن سومین سالگرد تاسیس انجمن ادبی بخوان با ما

در سالگرد سومین سال تاسیس انجمن ادبی بخوان با ما، در روز ۲۱ شهریور ماه ۱۴۰۲، جشن کوچکی در محل انجمن (کرج، بلوار نبوت، پارک نبوت، خانه‌باغ فرهنگ و هنر) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن ادبی بخوان با ما، در این جشن که با حضور عده‌ای از نویسندگان، شعرا و منتقدین مطرح در حوزه ادبیات و ترجمه و نیز با همراهی اعضای انجمن برگزار شد، برنامه‌های متنوعی چون سخنرانی، شعرخوانی و نیز موسیقی زنده اجرا شد.

در ابتدای جلسه، مهسا خراسانی، از موسسان این انجمن، ضمن خوشامدگویی به حاضران، به معرفی اجمالی انجمن و فعالیت‌های آن طی سه سال گذشته پرداخت. وی گفت: «انجمن ادبی بخوان با ما، به ریاست سرکار خانم ساناز اسفندیاری، با هدف ارتقای سطح فرهنگی مردم شهر کرج، در مرداد ۱۳۹۹ تاسیس شد و به عضوگیری پرداخت. خوشبختانه، انجمن مورد اقبال قرار گرفت و اکنون عده زیادی از کتاب‌دوستان و فرهنگ‌دوستان شهر کرج عضو این انجمن هستند. انجمن بخوان با ما، طی دوران فعالیتش با تاسیس باشگاه‌های مختلفی چون باشگاه کتاب‌خوانی بزرگسال، باشگاه فلسفه، باشگاه کتاب‌خوانی کودک و نوجوان و باشگاه نقد و بررسی فیلم تلاش کرده است تا به سلیقه‌های مختلف اهل ادب و هنر پاسخ درستی داده باشد. همچنین، این محفل تا کنون میزبان برگزاری جلسات نقد و بررسی و رونمایی کتاب‌های بسیاری از اهل قلم بوده است. جلسات شاهنامه‌خوانی و نمایشنامه‌خوانی نیز از دیگر نشست‌هایی بوده است که در سه سال گذشته در دفتر انجمن ادبی بخوان با ما برگزار شده است.» خراسانی افزود: «تلاش ما بر این است که علی‌رغم تمام مشکلات چراغ این محفل را به شوق اهل ادب و برای خدمتگزاری به آنان روشن نگه داریم.»

سپس، آقای محمد قاسم‌زاده، نویسنده، منتقد و پژوهشگر به ایراد سخنرانی درمورد «تاریخچه قصه‌گویی در ایران و جهان» پرداخت. بعد از آقای قاسم‌زاده، نوبت به آقای ستار جلیل‌زاده، مترجم و شاعر، رسید تا چند بیت شعر برای حاضران قرائت کند. جلیل‌زاده اشعارش را به یاد شمس آقاجانی، شاعر پرآوازه و پرکار ایرانی، که به تازگی درگذشته است ایراد نمود.

پس از آن، نوبت به اهدای جوایز برندگان مسابقه «قلم برتر» رسید. شرکت‌کنندگانی که در مسابقه نوشتاری انجمن ادبی بخوان با ما شرکت کرده بودند و متن‌های ادبی خود را – قبل از این جلسه – برای برگزارکنندگان ارسال کرده بودند.
خانم‌ها سمیرا قاسم‌زاده و سپیده اسماعیل‌زاده برندگان این مسابقه بودند که جوایزی به‌رسم یادبود به آنان اهدا شد.
در بخش پایانی جلسه، آقای رضا عابد، شاعر، منتقد و نویسنده، سخنرانی خود را با عنوان «اهمیت ادبیات در زندگی انسان مدرن» برای حاضران ایراد کرد.

حاضران در جلسه، ضمن استفاده از سخنرانی‌ و مطالب ذکرشده توسط سخنرانان از موسیقی زنده‌ای که در فواصل بین سخنرانی‌ها اجرا می‌شد نیز لذت بردند. موسیقی زنده این جشن کوچک توسط آقایان مهران دادخواه، مهدی کاوه و عبد علی (دیلمان) قاسمی میرآقایی اجرا شد.

در پایان، از حضار پذیرایی شد و جلسه در ساعت ۸ به پایان رسید.

پیوند کوتاه: https://tiaap.ir/VUI6b

About The Author

ساناز کمالی
ساناز کمالی
دانش‌آموخته مترجمی زبان انگلیسی - عضو گروه اجرایی انجمن صنفی مترجمان البرز - مترجم آزاد - دارای سه اثر ترجمه شده در حوزه کودک و نوجوان

No Comments

Leave a Reply

روابط عمومی انجمن مترجمان البرز
انتقال به واتس‌اپ