گزارش چهارمین جلسه باشگاه کتاب‌خوانی درنای کاغذی

سلام! کاربر مهمان

گزارش چهارمین جلسه باشگاه کتاب‌خوانی درنای کاغذی

به نقل از روابط عمومی انجمن ادبی بخوان با ما:

چهارمین جلسه باشگاه کتاب‌خوانی درنای کاغذی در تاریخ 26 شهریور ماه 1402 از ساعت 17 تا 19 به بررسی کتاب “جدال با امواج” اثر “تری‌لین جانسون” اختصاص یافت.

این گردهمایی با حضور اعضای باشگاه درنای کاغذی، مترجم کتاب خانم مهسا خراسانی و گردانندگان جلسه خانم‌ها سمیرا قاسم‌زاده و یاسمن خزایی در خانه باغ فرهنگ و هنر برگزار شد.

در ابتدای نشست نوجوانان خلاصه‌ای از داستان را نقل کردند. سپس با کمک گردانندگان جلسه نقاط اوج داستان را پیدا و نظرشان را در مورد آن‌ بخش‌ها مطرح کردند. هر یک از نوجوانان مواردی را در میان گذاشتند که از داستان یاد گرفته بودند و فکر می‌کردند می‌توانند در دنیای واقعی بکار بگیرند. نکات علمی کتاب را بررسی و با واقعیات علمی مقایسه کردند. پس از اینکه نظرشان را در مورد کلیت داستان گفتند، به گفت‌وگو درباره نویسنده پرداختند. خانم خراسانی، مترجم کتاب، به سوالات اعضا پاسخ دادند و آن‌ها را در گفت‌وگوها همراهی کردند. اعضا در اواخر نشست نقاشی‌هایی از شخصیت‌ها و داستان کتاب کشیدند.

این جلسه پس از تهیه گزارش تصویری و پذیرایی پایان یافت.

تهیه و تنظیم: انوشه قناتیان

پیوند کوتاه: https://tiaap.ir/OytLO

About The Author

ساناز کمالی
ساناز کمالی
دانش‌آموخته مترجمی زبان انگلیسی - عضو گروه اجرایی انجمن صنفی مترجمان البرز - مترجم آزاد - دارای سه اثر ترجمه شده در حوزه کودک و نوجوان

No Comments

Leave a Reply

روابط عمومی انجمن مترجمان البرز
انتقال به واتس‌اپ