ممنوعیت انجام خدمات ترجمه در کافی‌نت‌ها و دفاتر فنی کرج

ممنوعیت انجام خدمات ترجمه در کافی‌نت‌ها و دفاتر فنی کرج

يكي از مهمترين و بزرگترين مشكلات كسب وكار ترجمه كه نابسامانی‌های بسياری را در عرصه‌ ترجمه رقم زده، فعاليت نهاد‌ها و مراكزی است كه نه تنها در حوزه‌ ترجمه تخصصی ندارند بلكه به موجب قوانين و مقررات موجود و همچنين شرح وظايف حق فعاليت در اين حوزه را ندارند.

انجمن صنفي مترجمان استان البرز كه از زمان تأسيس، ساماندهی وضعيت بازار ترجمه را از جمله وظايف مهم خود می‌داند نسبت به رايزنی با مراجع نظارتی مربوطه اقدام کرده است. بنابر مقررات واحدهای صنفی و جهت جلوگیری از تداخل شغلی و با پیگیری‌های انجمن صنفی مترجمان استان البرز از این تاریخ انجام خدمات ترجمه در واحدهای صنفی زیرمجموعه اتحادیه صنف الکترونیک و کامپیوتر ممنوع می‌باشد. با توجه به اطلاع‌رسانی در خصوص این ممنوعیت از طرف اتحادیه مذکور، در صورت مشاهده یا شناسایی چنین واحدهایی مراتب را از طریق فرم مخصوص شکایت اعلام کرده تا از طریق مبادی زیربط پیگیری لازم انجام شود.

اکنون نتیجه پیگیری و اقدامات این انجمن در اين زمينه حاصل شده است. (نامه‌ شماره 110/2686 مورخ 97/10/19 از طرف اتحاديه صنف الکترونیک و کامپیوتر شهرستان کرج قابل مشاهده است) لذا به موجب این نامه ضمن تشكر از اين اتحاديه‌ محترم، از كليه‌ مترجمان گرامی درخواست می‌شود نه تنها از همكاری با كافي‌نت‌ها و دفاتر فنی در زمينه‌ ترجمه خودداری نمايند، بلكه در صورت مشاهده‌ هرگونه تخلف مراتب را از طریق فرم زیر به اين انجمن منعكس نمايند.

گزارش تخلف

 

پیوند کوتاه: https://tiaap.ir/53GTw

درباره نویسنده

h.ghaffari

بدون نظر

نظری بدهید

گذشته و حال

همکاران ما


با برخی از همکاران انجمن آشنا شوید
همراه شما هستیم!

تماس با ما


از طریق فرم زیر سوال یا پیام‌تان را برای ما بفرستید.
همچنین خوشحال می‌شویم حضوری شما را ملاقات کنیم یا تماس گرفته و صدای گرم‌تان را بشنویم.

آدرس:

کرج، چهارراه هفت تیر
بلوار طالقانی شمالی
ساختمان تارا طبقه ۶ واحد ۱۲

تلفن:

۰۲۶۳۲۲۱۴۶۹۷

ایمیل:

info@tiaap.ir

ساعات اداری:

شنبه، دوشنبه و چهارشنبه
۱۰ صبح تا ۱۹
مترجم ساکن البرز هستید؟

در انجمن صنفی مترجمان استان البرز عضو شوید